V Międzynarodowy Kongres Medyczny

Odżywianie a dieta w ujęciu medycznym - tradycyjnie i współcześnie 

18 marca 2017 r. Wrocław, Stadion Miejski, al. Śląska 1

 

 

IDEA

Zdrowe społeczeństwo jest efektem doskonałej opieki lekarskiej i… profilaktyki. Wielu chorób moglibyśmy uniknąć, gdyby lekarze i pacjenci przywiązywali wagę do stylu życia i przede wszystkim sposobu zdrowego odżywania, a nie w kontekście modnych trendów dietetycznych. 

Organizując V Kongres Medyczny - międzynarodowe spotkanie ekspertów w zakresie zdrowego odżywiania - mamy na celu dyskusję pomiędzy tradycyjnymi systemami medycznymi i współczesnym podejściem o tym: 

  • jak mądrze wykorzystywać to potężne narzędzie jakim jest codzienne odżywianie w codziennej praktyce lekarskiej,
  • jak pomagać pacjentom z poważnymi chorobami cywilizacyjnymi i nowotworowymi,
  • jak indywidualizować lub dopasować dietę do stanu pacjenta, jego dotychczasowych przyzwyczajeń, możliwości i umiejętności gotowania itp. 

Natłok informacji medialnych, krążących mitów i pułapek w zakresie diety, mnogość rozwiązań i pomysłów powodują zamęt i często unikanie tematu odżywiania przez lekarzy i pacjentów. A pacjenci przychodzą po poradę, bo wyposażeni w ogromną popularną wiedzę, nie są w stanie ocenić, które z wzajemnie wykluczających się rozwiązań są tymi właściwymi. 

KORZYŚCI

Udział w Kongresie będzie punktowany przez Dolnośląską Izbę Lekarską. V Kongres Medyczny „Odżywianie a dieta – w ujęciu medycyny tradycyjnej i współczesnej” ma za zadanie wskazanie kierunków, jak odnaleźć się w chaosie informacji na temat odżywania – zarówno z perspektywy lekarza, terapeuty, jak i pacjenta. 

FESTIWAL ZDROWIA

V Kongresowi Medycznemu towarzyszy jubileuszowa X edycja Festiwalu Zdrowia, który składa się z ponad 50 jednocześnie odbywających się warsztatów, zgrupowanych w 12 bloków tematycznych: warsztaty kulinarne, medytacje Osho, emocje, mama i dziecko, warsztaty dla dzieci, ajurweda, dzieci i młodzież, techniki relaksacyjne, warsztaty artystyczne, movement therapy, świadomość ciała. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kongresie

 

 

Rejestracja i program już wkrótce 

 

 

Więcej informacji: fundacja@kobietainatura.pl

 

 

Program Prelegenci
     
     
Organizator Współorganizator Patronat Honorowy
     
     
     
Sponsor  Patronat medialny